TÜRKSAM’da Staj ve Eğitim Programı Başvuruları Başladı

27.10.2022

BAŞVUR
Kurumumuz Bünyesinde Araştırma Asistanı Alınacaktır

21.09.2022

BAŞVUR
TÜRKSAM Burslu Uzman Yetiştirme Programı

27.10.2022

BAŞVUR
DUYURULAR
TÜRKSAM Burslu Uzman Yetiştirme Programı Başlatılmıştır.

TÜRKSAM Burslu Uzman Yetiştirme Programı

 

TÜRKSAM bünyesinde Burslu Uzman Yetiştirme Programı başlatılmıştır. Program bünyesinde üniversitelerin sosyal bilimler alanında eğitim gören öğrencileri alınacaktır. Program çerçevesinde üç başlıkta Bursiyer programı mevcuttur.

•          Birinci programa akademik ve/veya diplomatik kariyer yapmayı düşünenler ile kariyerine düşünce kuruluşlarında devam etmek isteyen yüksek lisans ve doktorada ders dönemini tamamlayan öğrencilerinin başvurmaları beklenmektedir. 

•          İkinci program siyasete ve ekonomiye ilgi duyan yüksek lisans ve doktorada ders dönemini tamamlayan öğrencilerinin başvurmaları beklenmektedir. 

•          Üçüncü program ise sosyal medya yönetimi, görsel iletişim ve grafik tasarım alanında yetişmek isteyen lisans öğrencilerinin, yeni mezunların, yüksek lisans ve doktora öğrencilerinin başvurmaları beklenmektedir. 

 

Programda katılımcılar;

•          TÜRKSAM’a yarı veya tam zamanlı olarak devam ederler.

•          Birimlerinde aldıkları araştırma görevlerini yerine getirirler.

•          Düzenli olarak dâhil oldukları birim çerçevesinde gündem takibi ve raporlaması yaparlar.

•          TÜRKSAM’da gerçekleşen konferans, sempozyum, eğitim ve benzeri tüm faaliyetlere katılırlar.

•          Program sonunda başarı durumuna ve ihtiyaca göre TÜRKSAM’da araştırma asistanı olarak yoluna devam etme imkânını kazanabilirler.

 

Başvuru Şartları

1.         Üniversitelerin sosyal bilimler disiplinlerinde en az lisans 3 ve 4. sınıfta olmak, yüksek lisans veya doktora eğitimine devam ediyor/tamamlamış olmak.

2.         İyi düzeyde Türkçe ve İngilizce biliyor olmak. Ek olarak Rusça, Arapça ve/veya diğer yerel dillerden herhangi birini bilmek tercih sebebidir.

3. Sosyal medya, dijital pazarlama, görsel iletişim ve grafik tasarım alanına başvuracak bursiyerlerde dil şartı aranmamaktadır.

3.         Ankara’da ikamet ediyor olmak ve/veya ikamet etme engeli taşımamak.

4.         Başta Türkiye’nin yakın çevresi olmak üzere Türk dış politikasında önem arz eden ülkelerin siyasal, ekonomik, toplumsal ve kültürel yapısı üzerinde uzmanlaşma konusunda motivasyona sahip olmak.

5.         Türkiye ekonomisi alanında uzmanlaşmak isteyen öğrencilerimizin ise Türkiye ve dünya ekonomisine dair istatistiksel bilgileri toplamaya ve üzerinde çalışmaya yatkın olmak. 

 

İlgililerin TÜRKSAM web sayfasında bulunan Bursiyer Talep Formu’nu eksiksiz doldurarak cv@turksam.org adresine göndermeleri gerekmektedir.

Bunlarda ilginizi çekebilir

Tümünü görüntüle