Kurumumuz Bünyesinde Stajyer Alınacaktır.

13 Şubat 2023

Staj Başvurusu
Kurumumuz Bünyesinde Grafik Tasarım Uzmanı Alınacaktır!

13 Mart 2023

İş Başvurusu
DUYURULAR
AB-CELAC Stratejik Ortaklığı

AB-CELAC Stratejik Ortaklığı, Avrupa Birliği (AB) ile Latin Amerika ve Karayip Ülkeleri Topluluğu (CELAC) arasındaki stratejik iş birliğini ifade eder. CELAC, 2010 yılında kurulan bir örgüttür ve Latin Amerika ile Karayip bölgesindeki 33 ülkeyi bir araya getirir. Bu stratejik ortaklık, 2015 yılında Brüksel'de yapılan AB-CELAC Zirvesi'nde resmen kabul edilmiştir.

Bu stratejik ortaklık, AB ve CELAC ülkeleri arasındaki politik diyalogu, iş birliğini ve ilişkileri güçlendirmeyi amaçlar. Ortaklık, sürdürülebilir kalkınma, iklim değişikliği, ekonomik entegrasyon, güvenlik, eğitim, bilim ve teknoloji gibi alanlarda iş birliği yapmayı ve ortak çıkarları teşvik etmeyi hedefler.

AB-CELAC Stratejik Ortaklığı, her iki bölgenin ekonomik büyüme, sosyal kalkınma ve refahı desteklemek amacıyla ortak projeler ve programlar geliştirmesine olanak sağlar. Ayrıca, politik diyalog ve kültürel değişim gibi alanlarda da iş birliği yapılmasını teşvik eder. Bu stratejik ortaklık, AB ile Latin Amerika ve Karayip Ülkeleri arasındaki tarihi ve kültürel bağları güçlendirirken, aynı zamanda küresel sorunlara ortak çözümler bulma çabalarını da destekler.

Bunlarda ilginizi çekebilir

Tümünü görüntüle