Kurumumuz Bünyesinde Stajyer Alınacaktır.

13 Şubat 2023

Staj Başvurusu
Kurumumuz Bünyesinde Grafik Tasarım Uzmanı Alınacaktır!

13 Mart 2023

İş Başvurusu
DUYURULAR
Erdoğan Sevakin Adası’nda, Kammenos Aydın Hurşit Adası’nda!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sudan ziyaretinin ikinci gününde Kızıldeniz kıyısındaki Sevakin Adası'nda incelemelerde bulundu. Adanın harabe haline üzülen Erdoğan, adanın Türkiye'ye tahsisini istedi. Sudan Devlet Başkanı Ömer El-Beşir'den, "tamam" cevabı alan Erdoğan, "adayı restore ederek ayağa kaldıracağız" dedi.

– Sevakin Adası, Google Earth haritasında, "Suakin Island" olarak geçiyor.

– Yunanistan'a yaptığı ziyarette işgal altında olan 18 Türk adası ve 1 Türk kayalığının hesabını sormayan Erdoğan, Sevakin Adası'nı restore edecek.

– Bu sırada Yunan Savunma Bakanı Panos Kammenos, 11 Aralık 2017'de işgal altındaki Aydın Hurşit Adası'na gelerek egemenlik ve bayrak gösterisi yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Adalet ve Kalkınma Partisi Hükümeti Yunanistan'a müzik notası bile vermedi.

– Kammenos'un Aydın Hurşit Adası'na yaptığı ziyaretin resim ve video görüntüleri Yunan Savunma Bakanlığı resmi internet sitesinde yayımlandı.

– Video görüntülerinde Kammenos'un, Aydın Hurşit Adası'na yerleştirilen Yunan vatandaşları ve papazlar tarafından karşılandığı görülüyor.

– Belediye Kütüphanesi'nin önünde çocuklar tarafından karşılanan Kammenos, çocuklara hediye dağıtıyor.

– Kammenos, Hurşit Adası'nda konuşlu Yunan Askeri Üssünü ziyaret ediyor ve ada halkına hitaben konuşma yapıyor.

– Adadaki ilkokulu ziyaret eden Kammenos, adada konuşlu Yunan deniz üssünü ziyaret ediyor.

– Deniz üssünden sonra tekrar kara üssünü ziyaret eden Kammenos işgalci Yunan askerleri ve Yunan milis askerleri ile Yunan bayrağının altında poz veriyor.

Kammenos'un Aydın Hurşit Adası'na yaptığı ziyaretin fotoğraf ve video görüntülerinin bağlantısı aşağıda verilmiştir. Yunanistan Hurşit Adası'nı “Fourni” olarak isimlendirmiştir. Resim ve video görüntülerine erişim Türkiye üzerinden erişim engellenmiştir. Bağlantıya (http://www.mod.mil.gr/mod/en/content/show/36/A144078) ancak yurtdışından internet üzerinden ulaşılabilir. 

Bunlarda ilginizi çekebilir

Tümünü görüntüle