TÜRKSAM’da Staj ve Eğitim Programı Başvuruları Başladı

01.09.2022

BAŞVUR
DUYURULAR
Türkiye’de İstiklal Marşı Yerine Yunan Milli Marşı Okunuyor!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 14 Mart 2018’de yapılan Muhtarlar Toplantısı’nda, İstiklal Marşı’nın bestesiyle ilgili açıklamalarda bulundu. Erdoğan, “En büyük üzüntüm bu emsalsiz marşın hakiki manasını yüreklere nakşedecek bir bestenin bulunmamış olmasıdır. Burada bestekârlara büyük iş düşüyor. Güfte var istenilen beste yok. Temenni ederiz ki o da çıkar” dedi. Ancak Türkiye’nin batısında 14 yıldır İstiklal Marşı yerine Yunan Milli Marşı okunuyor.

Yunan Kara Kuvvetleri Komutanı Korgeneral Alkiviadis Stefanis, 13 Nisan 2017 Perşembe günü Muğla Kalolimnoz Adası’nı ziyaret etti. Ziyaret ile ilgili haber, resim ve video görüntüleri Yunan internet haber sitesi kalymnos-news.gr’de yayımlandı. Muğla Kalolimnoz Adası’ndaki işgalci Yunan askerlerini denetleyen Korgeneral Stefanis, Yunan ve Bizans bayrağının asıldığı kilisenin önünde işgalci Yunan askerleri ile birlikte poz verdi.

Perşembe gecesini Muğla Kalolimnoz Adası’nda geçiren Stefanis, 14 Nisan 2017 Cuma sabahı yapılan bayrak çekme törenine katıldı. Törende, Korgeneral Stefanis ve Yunan askerleri hep birlikte Yunan Milli Marşını okudular. Yunan Milli Marşı’nın okunduğu bayrak çekme töreninin video görüntüleri hem kalymnos-news.gr’de hem de YouTube’da yayınlandı.

1823 yılında yazılan ve Nikolaos Mantzaros tarafından bestelenen Yunan Milli Marşı’nda; “Tanırım seni o korkunç keskinliğinden kılıcının / Tanırım seni o şiddetle sarmalayan bakışından / Kutlu kemiklerinden dirilmiş Yunanların / O eski yiğitliğinle yeniden çok yaşa, çok yaşa ey özgürlük” sözleri yer alıyor.

Yunan Kara Kuvvetleri Komutanı Korgeneral Alkiviadis Stefanis, 5 Ağustos 2017’de de Aydın Bulamaç Adası’nı ziyaret etti. Ziyaret ile ilgili haber, resim ve video görüntüleri Yunan internet haber sitesi kalymnos-news.gr’de yayımlandı. Korgeneral Stefanis, Aydın Bulamaç Adası’ndaki işgalci Yunan askerlerini denetledi.

Cumartesi gecesini Aydın Bulamaç Adası’nda geçiren Stefanis, 6 Ağustos 2017 Pazar sabahı yapılan bayrak çekme törenine katıldı. Törende, Korgeneral Stefanis ve Yunan askerleri hep birlikte Yunan Milli Marşını okudular. Yunan Milli Marşı’nın okunduğu bayrak çekme töreninin video görüntüleri hem kalymnos-news.gr’de hem de YouTube’da yayınlandı.

İngiliz ve Amerikan Haritalarında da, Bulamaç ve Kalolimnoz Adalarının Türkiye’ye Ait Olduğu Açıkça Gösterilmiştir

1923 Lozan Antlaşması’na taraf olan İngiltere’nin 1943’te yayınladığı haritada, Bulamaç ve Kalolimnoz adalarının, 12 Ada deniz sınırının dışında ve Türkiye’ye ait olduğu açıkça gösterilmiştir.

1947 Paris Antlaşması’na taraf olan Amerika Birleşik Devletleri’nin 1951’de yayınladığı haritada da, Bulamaç ve Kalolimnoz adalarının, 12 Ada deniz sınırının dışında ve Türkiye’ye ait olduğu açıkça gösterilmiştir.

Aydın Bulamaç Adası ve Muğla Kalolimnoz Adası 6 millik Türk karasuları içinde. Yunan askerleri, 6 millik Türk karasuları içinde bulunan adalarımızda bağıra bağıra Yunan Milli Marşını okuyor.

Türk Silahlı Kuvvetleri İç Hizmet Kanunu’nun 35. Maddesi, 13 Temmuz 2013 tarihinde değiştirildi. Yapılan değişiklikle “Silahlı kuvvetlerin vazifesi; yurt dışından gelecek tehdit ve tehlikelere karşı Türk vatanını savunmaktır” şeklinde yeniden düzenlendi. TSK’nın, yurt içinden gelecek tehdit ve tehlikelere karşı vatanı savunma görevine son verildi. Hâlihazırda 18 Türk Adası ve 1 Türk Kayalığını işgal eden 5 binden fazla Yunan askeri İzmir, Aydın ve Muğla il sınırları içinde yani yurt içinde bulunuyor. Yunan askerleri yurt içinde olduğu için TSK’nın Yunan askerlerine müdahale etmesi mümkün değil. Bu durumu bilen Yunan Kara Kuvvetleri Komutanı Korgeneral Alkiviadis Stefanis, hem Bulamaç Adası’nda hem de Kalolimnoz Adası’nda gece yatısına kaldı. Türkiye’nin batısında 14 yıldır İstiklal Marşı yerine Yunan Milli Marşı okunuyor.