Kurumumuz Bünyesinde Stajyer Alınacaktır.

13 Şubat 2023

Staj Başvurusu
Kurumumuz Bünyesinde Grafik Tasarım Uzmanı Alınacaktır!

13 Mart 2023

İş Başvurusu
DUYURULAR
Türkiye’de Yeni Eğitim Yılı Papaz Ayini ile Başladı!

Milli Eğitim Bakanlığı yeni eğitim yılının 18 Eylül 2017’de açılacağını duyurdu. Ancak yeni eğitim yılı bir hafta önce 11 Eylül 2017’de, Aydın’da açıldı. Aydın Eşek Adası’nda, Recep Tayyip Erdoğan, Binali Yıldırım ve İsmet Yılmaz’ın himayelerinde inşa edilen Yunan İlkokulu ve Lisesi’nde, yeni eğitim yılı törenle açıldı. Hem de papaz efendinin yaptığı ayinle…

Yeni eğitim yıllının açılışı ile ilgili haberler kalymnos-news.gr adlı Yunan internet sitesinde yayımlandı. Yeni eğitim yılının açılış törenine, okulda öğrenim görecek 9 öğrenci ve öğrenci velileri ile birlikte Aydın Eşek Adası Belediye Başkanı Evangelos Kottoros, Adalar Eğitim Müdürü Nikolas Raptis ve İstanbul Fener Rum Patrikhanesi tarafından adaya atanan papaz efendi katıldı. Papaz efendinin yaptığı ayinden sonra Eğitim Müdürü Raptis, Yunan Eğitim Bakanı Kostas Gavraglou’yu telefonla arayarak eğitim yılının açılışı hakkında bilgi verdi. Bakan Gavraglou, iyi bir eğitim yılı diledi.

Aydın Eşek Adası’ndaki Yunan İlkokulu’nda 5 öğrenci, Yunan Lisesi’nde 4 öğrenci olmak üzere toplam 9 öğrenci öğrenim görecek. Her iki okulda toplam 6 öğretmen görev yapacak.

Türkiye’de İlk Defa Yunan Okulu Açıldı!

Yunanistan, 2010 yılından bugüne kadar Batı Trakya, Rodos ve İstanköy’de 100’e yakın Türk Azınlık Okulu’nu, öğrenci azlığı gerekçesi ile kapattı. Yunanistan küstahça Türk Azınlık Okullarını kapatırken, Tayyip Erdoğan ve AKP Hükümetlerinin himayesinde Türk topraklarında Rum ve Yunan okullarının açılması dikkat çekiyor. Erdoğan ve AKP Hükümetlerinin himayesinde 2013’te Gökçeada Rum İlkokulu, 2015’te Gökçeada Rum Ortaokulu ve Lisesi açılmıştı. Şimdide Yunan işgali altında olan Aydın Eşek Adası’nda, Erdoğan ve AKP Hükümetlerinin himayesinde Eşek Adası Yunan İlkokulu ve Yunan Lisesi açıldı. Aydın Eşek Adası’nda açılan okul Türkiye’de açılan ilk Yunan Okulu oldu. Türk kamuoyundan gelecek tepki nedeniyle Heybeliada Ruhban Okulu’nu açamayan Erdoğan ve AKP Hükümeti, Ruhban Okulu yerine Yunan Okulunun açılmasını tercih etti.  

Türkiye’deki Müfredat Yunanistan Müfredatı ile Eşgüdümlü Hale Getiriliyor!

Recep Tayyip Erdoğan ve AKP Hükümetinin Türkiye’deki müfredatı neden değiştirdiği ortaya çıktı. Atatürk’ün ve Atatürkçülüğün ders kitaplarından silinmesi ve müfredattan çıkartılması ile Türkiye’deki müfredat, Yunanistan’daki müfredat ile eşgüdümlü hale getiriliyor. Bizans bayrakları dalgalanan Aydın Eşek Adası’nda 1 Yunan Kara Üssü, 1 Yunan Deniz Üssü ve 1 Yunan Helikopter Üssü olmak üzere toplam 3 askeri üs var.

Türkiye Cumhuriyeti’ne ait 18 Ada ve 1 Kayalık Yunan askerine teslim ediliyor, işgal edilen adalara askeri üs kuruluyor, Yunanistan’dan getirilen siviller adalara yerleştiriliyor ve adalarda Yunan okulları açılıyor. Erdoğan ve AKP Hükümetlerinin Yunanistan hesabına çalıştığı ve Türk topraklarında bütün kurumları ile Bizans devletini kurduğu açık bir şekilde görülmektedir.

Bunlarda ilginizi çekebilir

Tümünü görüntüle