TÜRKSAM’da Staj ve Eğitim Programı Başvuruları Başladı

01.09.2022

BAŞVUR
DUYURULAR
Türkiye, Yunan İşgali Altında Seçime Gidiyor

Türkiye, Yunan işgali altında seçime gidiyor. 18 Adası ve 1 Kayalığı Yunan işgali altında olan Türkiye, Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimleri için 24 Haziran 2018’de sandık başına gidecek. Ege’de işgal edilen adalarımız arasında Aydın/Bulamaç Adası da var. Yunan Savunma Bakanı Kammenos, komuta kademesi ile birlikte Bulamaç Adası’na sık sık geliyor ve Türkiye’ye meydan okuyor.

Kammenos, Paskalya tatili nedeniyle 8 Nisan 2018 Pazar günü Aydın Bulamaç Adası’nı ziyaret etti. Ziyaret ile ilgili haber, resim ve video görüntüleri Yunan Savunma Bakanlığı resmi internet sitesinde yayımlandı. Aydın Bulamaç Adası 2004 yılından beri tam 14 yıldır Yunan işgali altında. Kammenos hiçbir engelle karşılaşmadan askeri helikopter ile Bulamaç Adası’na geldi. Kammenos’u taşıyan Yunan askeri helikopteri Türk hava sahasını 6 mil ihlal etti.

Kammenos, Kara Kuvvetleri Komutanı Korgeneral Stefanis ile birlikte Aydın Bulamaç Adası’nda konuşlu Yunan Askeri Üssü’ndeki işgalci Yunan askerlerini denetledi.

Kammenos’un denetlemesi sırasında, üzerinde uçaksavar makinalı tüfeği ve sis havanları olan zırhlı araç, arka fon olarak kullanıldı.

Yunanistan, başta Aydın Bulamaç Adası olmak üzere işgal ettiği adalardaki asker sayısını ve ağır silah yığınağını sürekli olarak artırıyor.

Kammenos ve Korgeneral Stefanis, işgalci Yunan askerleri ile birlikte Yunan bayrağının altında poz vererek Türkiye’ye ait Aydın Bulamaç Adası’nda egemenlik ve bayrak gösterisi yaptı. Adadaki zırhlı araçların üzerinde bulunan uçaksavar silahları ile araca monteli tanksavar silahı dikkat çekti.

Yunan Savunma Bakanı Kammenos, Türkiye’ye ait Aydın Bulamaç Adası’nda Yunan bayrağı altında işgalci Yunan askerleri ile birlikte egemenlik ve bayrak gösterisi yaparken, Türkiye’ye meydan okurken, Yunan askeri helikopteri ile Türk hava sahasını 6 mil ihlal ederken, olan biten seyredildi. Yunanistan’a müzik notası bile verilmedi.